Iestrēgšana grāmatā

Pa ilgiem laikiem esmu iestrēdzis grāmatā. Ne tai labajā, “mans ķermenis ir šeit, bet prāts – tur” nozīmē, nē, vienkārši grāmatzīme jau nedēļu nav izkustējusies no “Drop City” 298. lappuses. Attaisnojumam īsti neder ne vasaras vilinājumi, ne romāna apjoms, ne aizņemtība citos darbos. Tas viss it kā derētu, bet pilnībā neatbilstu patiesībai. Patiesība ir skumja: grāmata nav tik interesanta, lai aizrautu vairāk par citām potenciālajām izklaidēm, nav tik intelektuāli vai kā citādi stimulējoša, lai būtu vērts pacensties, un nav arī tik garlaicīga/slikta, lai vienkārši atmestu ar roku. Būtu īsāka, izbrīvētu kādu stundu, lai pievarētu pēdējo trešdaļu, bet trīs stundu žēl.

Agrāk tādos brīžos sāku lasīt ko citu, aizrāvos un aizmirsu par iesākto grāmatu, līdz pēc mēneša vai diviem tā nesaprotamā veidā parādījās no kāda apputējuša kakta un mēģināja mani sakaunināt uz pabeigšanu. Tā kā biju jau paguvis piemirst grāmatas sākumu, nācās vien atvēlēt plauktā vietu “vēlākai lasīšanai”. Tagad plauktos vairs nav vietas, turklāt zinu, ka “vēlākas lasīšanas” laiks nekad arī nepienāks. Tāpēc jāizlasa un kādam jāatdod, jo grāmatu ziņā sāku kļūt izlepis, un citiem “Drop City” varētu pat ļoti iet pie sirds un rajona. Un ja arī ne – vismaz būšu no tās atbrīvojies, un tālākais jau vairs nav mana darīšana.

Advertisements

2 komentāri

Filed under domas

2 responses to “Iestrēgšana grāmatā

  1. Bet grāmatas apraksts izklausās diezgan saistošs.
    Es nemocītos, ja jau nav īstais brīdis šai grāmatai, tad nav.

  2. Nolikt grāmatu malā, kad līdz beigām palikusi mazāk nekā ceturtdaļa, varētu but sliktākais, ko lasītājs var nodarīt autoram 🙂

    Tēma ir interesanta arī man, taču stāsts kaut kā neieplūst asinīs.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s