Ieteikumi pret grāmatām

Drīzumā uz nedēļu atgriežos Latvijā (pāris dienas pat Rīgā), un esmu izlēmis to atzīmēt pilnā apmērā. No šim blogam atbilstošajiem pasākumiem, atzīmēšanā ietilpst apņēmība izlasīt kādu grāmatu lidostā/ceļā uz to/lidmašīnā, kā arī vēl pa kādai mājās un atpakaļceļā. Tās stiprināšanai arī pirmais bloga konkurss/izloze: svinīgi apsolos nodot vai nosūtīt trim lasītājiem šīs trīs grāmatas.

Lai pieteiktos, vienkārši ieraksti komentāros kādu pēdējā laikā lasītu grāmatu vai autoru, kuru vēlies man ieteikt. Vēlams atstāt arī kādu sakontaktēšanas iespēju. Spamu apsolos nesūtīt, bet no botiem vienalga ieteicams to pasargāt. Tad arī pilnīgi godīgi izlozēšu laimētājus. (Viena komentāra gadījumā Lasītāja saņems visas grāmatas.) (Brīdinu, ka sūtītās grāmatas var tikt izrotātas ar dažādas formas un izpildījuma mākslas nedarbiem).

18 komentāri

Filed under dažādi

18 responses to “Ieteikumi pret grāmatām

 1. (Es tā saprotu, ka man kaut kas jāieraksta.) No paša pēdējā laika foršs bija Bārnsa stāstu krājums “Pulse” un vēl nepabeigtais Daimonda ķieģelis “Collapse”. Varbūt pamēģini Le Gvinas “Orsinian Tales”. Ne no pēdējā laika, toties Rīgā lasāms, ja vēl neesi to izdarījis, ir Rimminema “Alus tarbas romāns” un Eriksona “Stikla cilvēki”. Un vēl Kivirehks un Kondrots. Vispār es vēl neesmu īsti sapratusi, cik lielā mērā un kā mūsu gaumes pārklājas.

  • Zināju, ka uz tevi var paļauties 🙂

   Daimonda “Collapse” man tepat grāmatplauktā stāv, taču tas patiešām ir mazliet ķieģeļveidīgs un nav īpaši pārvadājams. Rimminenu gan vajadzētu Rīgā uzmeklēt (uz Eriksonu gan skatos mazliet skeptiskāk, jo nesen lasītais Gospodinovs uz kādu laiku aizvila no postmodernajām rotaļām).

   • Gospodinovu es reiz sāku, bet nekur tālu netiku. Būs kaut kad jāmēģina vēlreiz. Eriksonu Kronbergs ir īpatnēji iztulkojis, un situacionistu pieminēšana (banāli protams) mani arī uzpirka. Tā ir viena no grāmatām, ko vispirms izlasīju un pēc tam nopirku.

 2. Lai konkurence būtu sīvāka, ieteikšu arī es 😀 Pēdējā laikā mani aizķēra un, iespējams, tev arī varētu patikt (ja vien nav jau lasīts) Daniel Keyes “Flowers for Algernon”. Varētu arī kādu Airisas Mērdokas darbu. Es lasīju “An Unofficial Rose”. Dikenss un YA distopijas romāni laikam nebūs tev. Protams, man nenormāli patika Reja Bredberija “Pieneņu vīns”. Pieļauju, ka labas ir arī citas viņa grāmatas. Drīzumā domāju lasīt Markus Zusak “The Book Thief”, par ko lasīju cildinošas atsauksmes.

  • Nu baigā. 😉
   Vēl man ļoti patīk Ballards, īpaši stāsti, un Džefa Vandermiera (VanderMeer) jaunāko stāstu grāmatu “The Third Bear” Tu arī varētu pamēģināt.

  • Dikensu bērnībā izlasījos (par to arī šeku: http://www.ir.lv/2012/2/15/ciemos-dikensa-londona), mājās palicis tikai nupat Lasītājas kā reiz aparakstītais Pikvika klubs, kuru savulaik dikti gribēju izlasīt, bet kaut kā tieši intereses nomainījās. Tā kā paldies par atgādinājumu, kaut nez, vai mājbūšanas nedēļā uzreiz ņemšu Pikviku priekšā 🙂

   Abet Flowers for Algernon un/vai Vandermiers patiešām varētu būt nākamais iegājiens fantastikveidīgajā stuffā.

   • Ai! Es taču lasīju to rakstu, bet galīgi nesaslēdzās kopā, ka raksta autors esi Tu. Tagad pārlasīju vēlreiz 🙂

 3. No savas puses varētu ieteikt “The Old Man and the Wasteland” by Nick Cole, labs stāsts, kura sižets patapināts no Hemingveja. Vēl var par optimistisku zemes nākotni “The Rational Optimist: How Prosperity Evolves” by Matt Ridley, bet tā nav daiļliteratūra (vietām gan ir). Vai arī kaut kas no Mobija Dika un ne tikai tēmas “Railsea” by China Miéville. Lai gan šķiet tev viņš ne pārāk patīk.

  • Paldies par Nika Koula ieteikumu, izklausās interesanti. No Ridlija patika genoma grāmata, šī kaut kā pēc apraksta izklausījās viegli aizdomīga…

 4. Es varbūt no savas puses vēlētos ieteikt nevis grāmatas, bet tieši autorus. Pirmais varētu būt Kings, kuru priekš sevis atklāju tikai nesen, otrais- Bariko. Un tad jau attiecīgo grāmatu var izvēlēties atkarībā no patikas un noskaņojuma. 🙂
  Iespējams jau, ka viss no šiem autoriem ir lasīts, bet priekš manis tie ir pēdējā laika atklājumi. 😉

 5. Atbalsojums: Maijs « Lasītājas piezīmes

 6. Santa

  Hmm.. sarežģīti kaut ko ieteikt, ja pašu cilvēku nepazīst. Šobrīd esmu aizrāvusies ar Andra Kolberga pārizdotajiem detektīvromāniem (maza atgriešanās Padomju laikos), līdz šim interesantākais – “Cilvēks, kurš skrēja pāri ielai”. Ja nav lasīts noteikti jāpieveic Frederika Beigbedera “99 farnki” / “14.99 eiro”. Un… Kolama Makkena “Dejotājs”.

 7. 1) W. G. Sebald. Pirmais, ko no viņa lasīju bija Austelics. To arī ieteiktu izlasīt. Kārtīgi aizrāva, tik ļoti, ka pat aizbraucu un apskatīju aprakstīto Antverpenes centrālo staciju.
  2) Ja nav lasīts Niks Keivs, tad viņa “And the Ass Saw an Angel” ir must read kategorijā.
  3) Labrāt uzzinātu ko domā par Latvijas dižpārdokli “Telpa, laiks un Vadonis”. Vai pāris teikumos var aprakstīt to, ko es par šo darbu domāju? Vai arī mūsu viedokļi atškirtos?

 8. Dainis Gžibovskis

  Varu ieteikt savu līdz šim mīļāko pusaudžu grāmatu “The Perks of Being a Wallflower” – autors Stephen Chbosky.
  Vēl varu ieteikt Stīga Lārsona Millennium triloģiju, – nesen izlasīju un patika, pat par spīti dažām aplamībām, kas grāmatā bija iekļautas.
  + Vai arī varu ieteikt vienu no savām visu laiku mīļākajām pieaugušo grāmatām, – “Lunar Park” – autors Breat Easton Eliss.

 9. Atbalsojums: No ieteikumiem pie grāmatām | Divās rindkopās

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s